Trabzon işinizi internete taşımanın vakti geldi

Her geçen gün büyemeye devam eden Dijital Dünyada yerinizi mutlaka almalı işinizi internet ortamına taşımalısınız.

Ben SEO Uzmanı Ahmet Apaydın

Yaklaşık olarak 2007 yılından itibaren SEO çalışmaları yapıyorum. Trabzon’da yaşıyorum. Sizlere daha önce yaptıklarımla ve kendimle ilgili uzun bir içerik hazırlıyorum. Yakın zamanda web sitemin tasarım çalışmaları bittiğinde beni daha yakından tanıyacaksınız.

Tekrar konumuza dönecek olursak neden Trabzon esnafının işini internete taşıması gerektiği hakkında bilgiler vermek istiyorum.

E-Ticaret her geçen gün büyümekte. Artık insanlar internet üzerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Bunun bir çok sebebi var. En basit anlaşılır dilde mesela bir ürün alacaksınız. 10 dakikada tüm satış yapan e-ticaret sitelerini gezip en ucuz ürünü bulabiliyorsunuz. Bunu Trabzon çarşısında yapmaya kalkasınız baya zamanınızı alabilir ve yorucu olur.

Henüz Trabzon halkı tam olarak E-Ticaret ve Dijital Pazarlama’nın farkında değil. Ancak yavaş yavaş yeni dünya düzenine alışacaklar. Bu yüzden siz işletmeler hemen işinizi E-Ticaret ortamına taşıyarak rakiplerinizden bir adım öne çıkabilirsiniz.

İlerleyen günlerde, aylarda veya yıllarda İşletmenin bulunduğu adresin konumundan çok internet ortamındaki konumu ön plana çıkacak.

Ucuz reklam fırsatı; Genel anlamda bir çok işletme reklam ihtiyacı duyarlar. Ama az ama çok her işletme daha çok tanınmak ister. Ürün satışını yükseltmenin şu anda en kolay yolu internet pazarlaması. Facebook, instagram, twitter gibi sosyal medya platformalarıyla veya Google, Yandex gibi arama motorlarıyla yaptığınız reklamlarla satışlarınızı yükseltebilirsiniz. İnanın öyle çok yüksek bütçelere gerek yok. Sadece bu işi çok iyi bilen uzman bir kişi ayarları yapmalı. Ayrıca yapacağınız reklamlarda konum ayarlayabilirsiniz. Yani düşünün Of ilçesindeki bir işletme reklam yapacak. Bu reklam sadece Of’ta yaşayan insanlara gösterilebilir. Hatta yaş, cinsiyet gibi ayarlarda yapılmakta.

Google SEO mutlaka yapılmalı

Düşünün Trabzon’da evden eve nakliyat yapan bir firmasınız. Arama motorunda ‘trabzon evden eve nakliyat’ aramasında sizin web siteniz çok gerilerde çıkıyor. Atıyorum 4. sayfada.

Benim web sitem ise ‘trabzon evden eve nakliyat’ aramasında ilk sıralarda çıkıyor. Sizce kim daha çok müşteri bulur. Tabiki ben.

İşte bu yüzden işletmenizi en kısa süre içerisinde internet ortamına taşımalı veya eğer bir web siteniz varsa SEO çalışmalarına şimdiden başlamalısınız.

Genel olarak web sitemde Trabzon’da yaşayan insanlara SEO konusunda anlaşılacak dilden bilgiler vereceğim. Yani yazılarımı okuyup işte şu yazım hatasını yapmış falan filan demeyin benim hedefim sizleri SEO konusunda bilgilendirmek.

Yeni tasarımımla çok yakında hizmetinizde olacağız. Yeni bir yazımızda görüşürüz.

Ahmet Apaydın – SEO Uzmanı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir