Trabzon Google Haritalar Sıralama Çalışması

Trabzon’da bir çok sektörel arama sonuçlarında (halı yıkama, sürücü kursu, ilaçlama Vb) google haritalarda öne çıkmış siteler 1. sayfada listeleniyor. Zaten mantık olarak Trabzon konumundaki bir kişinin halı yıkama araması yapınca başka şehirdeki bir firma ile karşılaşması iyi sonuçlar vermeyecekti.
Bu yüzden eğer yerel olarak hizmet veren bir işletme iseniz Google haritalar ile birlikte işlerinizi büyütebilirsiniz.
Burada dikkate almanız gereken noktalar var.
Normal arama motorlarında aranan kelimelerde nasıl rekabet varsa google haritalarda da rekabet var. Ancak SEO çalışmalarıyla birlikte işletmenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz.
Sizlere örnek olarak geçtiğimiz günlerde benim tarafından Google Haritalara eklenen bir işletmeden bahsedeceğim. Kısa sürede kayıt işlemlerimizi tamamladık ve sıralamada üst sıralara çıkardık.

Fotoğrafta gördüğünüz gibi Trabzon’daki Nikah Şekeri aramalarında Trabzon Nikah Şekeri isimli işletme hemen üst kısımda gözüktü. Bunu sizde arama yaparak görebilirsiniz.
Ayrıca işletmeye bağlı web site www.trabzonnikahsekeri.com ‘Trabzon Nikah Şekeri’ aramasında 15 günde 1. sayfaya geldi. En kısa sürede en tepeye çıkarmayı hedefledik.

Bu firma kısa süre içerisinde ziyaret edilmeye başlandı. Bu ziyaretleri alt kısımdan görebilirsiniz.

verdiğim örnek çalışmada anlaşılacağı gibi eğer Trabzon içerisinde yerel bir hizmet yapıyorsanız hemen google haritalarda yerinizi almalısınız.
Bu konuyla ilgili destek almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Ahmet Apaydın – Trabzon SEO Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir