Sosyal medya üzerinden satış yapmak isteyenlere öneriler

Trabzon’da son aylarda ürünlerini sosyal medya sitelerini kullanarak müşteriye ulaştırmak isteyen kişilerin sayısının arttığını gözlemliyoruz. Ancak bir çoğu henüz Pazarlama teknikleri konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Buradan sizlere yapmanız gerekenler hakkında biraz bilgi vereyim.
Takipçi sayınız yükselmeli.
Öncelikle etkili bir pazarlama için sayfamızın ve profilimizin takipçi sayısı yüksek olmalı. Ama bu takipçiler bot değil gerçek kişilerden oluşmalı.
Geçtiğimiz günlerde Trabzon’da bir kişi instagram takipçi satan sitelerden 10 bin takipçi satın almış. Rastlantı sonucu benimle karşılaştı ve anlattı. Takipçi satın aldığı hesabına baktığımda bütün profillerin bot yani gerçek olmayan hesaplar olduğunu farkettim. Yani düşünün orada takipçi sayınız 100 bin yazsa ne olur hepsi bot olduğu sürece?
Bunun yerine 2 bin takipçi olsun ama gerçek kullanıcı olsun. Peki diyorsunuzki nasıl takipçi sayımızı yükseltiriz?
Öncelikle kampanya yapabilir, sürpriz, çekiliş gibi bir gönderi paylaşarak takipçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz. Bu şekilde çekilişle vereceğiniz hediye sebebiyle daha çok insana ulaşabileceksiniz. Çekilişe katılmak için yapmaları gerekenler arasına profili takip et dediğinizde emin olun takipçi sayınız artacaktır.
Sponsor Reklam Seçeneklerini Kullanabilirsiniz.
İnstagram, Facebook gibi sitelerde daha fazla kişiye erişim sağlamak için sponsor reklam seçeneklerini mutlaka kullanmalısınız. Dikkat etmeniz konu doğru reklam ayarları yapmak ve satış yapabileceğiniz profillere ulaşmak.
Google Adwords olmazsa olmaz.
İşletmeniz için bir web sitesi kurdunuz, sosyal medya hesaplarını açtınız. Adwords hesabınızla Trabzon’da işletmenizle ilgili en çok aranan kelimeleri bulup reklam oluşturabilirsiniz.
Benim size önerim bu konuların hepsine hakim bir uzmandan destek almalısınız. Yani bot takipçilere boşu boşuna para ödemektense uzman bir kişiden destek almak daha mantıklı geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir