SEO Çalışması ile Trabzon’da rakiplerinizin önüne geçin

Trabzon’da yerel bir firmayız. İşimizi Dijital ortama taşımak için ilk adımı attık web sitemizi kurdurduk. Peki şimdi ne yapmalıyız?

Düşünün Uzun Sokak’ta ayakkabı sattığınız bir işyeriniz var. Konum olarak tam merkezde değil tabakhane tarafında diyelim. Birde rakibiniz var. Konum olarak tam Meydan tarafından girişte. Ürünler’in, fiyatlar’ın vs vs aynı olduğunu varsayarsak sizce hangi işletme daha çok satış yapar ?

Tabiki meydan tarafından girişte olan işletme.

Dijital ortamda aynı yukarıda verdiğim örnek gibi. Bir web siteniz var birde rakibinizin web sitesi. İkiside ayakkabı üzerine.

Sizin siteniz Google ‘trabzon ayakkabı’ aramasında 5. sırada çıkıyor. Rakibinizin sitesi ise aynı aramada 1. sırada çıkıyor. Kim daha çok satış yapar ?

Tabiki aramalarda 1. sırada çıkan ayakkabıcı.

Şimdi geliyoruz işin püf noktasına. Uzun sokağın tabakhane tarafındaki işletmenizi başka bir konuma taşımak ve daha çok satış yapmak mümkün ama çok zor. Yeni dükkan, taşınma, maddiyat vs vs

Ama dijital ortamda, internette SEO çalışması yaptırarak 5. sıradaki sitenizi 1. sıraya çıkartabilirsiniz. ‘trabzon ayakkabı’ aramalarda zirveye çıkmak size sadece satışlarınızdaki artış olarak dönmeyecek markanızın tanıtımınada büyük katkı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir